Krem BB - mialook.pl

Krem BB – czym jest i jak działa Beauty Balm? Jaka jest różnica między kremem BB, a podkładem?

Kremy BB pozwalają na kompleksowe zatroszczenie się o własną skórę bez wielkiego wysiłku z naszej strony. Wystarczy go bowiem nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy i gotowe!

Kremy BB, zwane również Beauty Balm czy Blemish Balm nie posiadają mocnego krycia, więc najbardziej docenią je osoby, które lubią samych siebie w dość naturalnym wydaniu. Kremy te nie mają również skłonności do rozmazywania się.

Jednak jeśli już taka sytuacja będzie miała miejsce to możemy dokonać poprawek, które w przypadku podkładu byłyby wręcz niemożliwe do wykonania w taki sposób, aby nie ucierpiał na tym nasz makijaż.

Jeśli to wprowadzenie Was zachęciło to zapraszamy to poznania wszystkich zalet oraz nielicznych wad kremów BB oraz różnić między kremami BB, a podkładami.

Czytajcie dalej.

Krem BB – co to jest?

Na krem BB możemy mówić w różny sposób. Najczęściej stosowane jest nazewnictwo Beauty Balm lub Blemish Balm, co w przełożeniu na język polski oznacza mniej więcej tyle co balsam upiększający oraz balsam na niedoskonałości.

Kremy BB są kosmetykami wielofunkcyjnymi, co oznacza, że mogą one nam zastąpić kilka innych kosmetyków do twarzy. Kremy typu Blemish Balm mają za zadanie wyrównać koloryt skóry, zakryć niedoskonałości oraz nawilżyć i odżywić skórę, a także chronić ją przed działaniem promieni słonecznych.

Jednak jest to jedynie niewielka część funkcji spełnianych przez kremy BB.

Krem BB - mialook.pl
Krem BB zastąpi nam krem nawilżający, krem z filtrem SPF oraz podkład.

Jak powstał Beauty Balm?

Chociaż kremy BB zyskały na popularności stosunkowo niedawno to kosmetyki te wcale nie są młodym „wynalazkiem”. Pierwszy w świecie kosmetyk z rodzaju Beauty Balm został opracowany w drugiej połowie XX wieku przez dermatolog. Autorką tego specyfiku była Christine Schrammek.

Z początku krem BB był przeznaczony wyłącznie do celów medycznych, a jego główne zadanie polegało na przyspieszaniu gojenia się ran, łagodzeniu podrażnień oraz zmniejszania zaczerwienień na skórze będących skutkami zabiegów. Receptura oryginalnego kremu BB odbiegała, więc od tych, które znamy dziś.

Największa popularność krem BB zyskał w krajach azjatyckich. I to już w latach 80 XX wieku. Przyczyny tego stanu rzeczy upatrywane są w możliwości zbliżenia się wyglądu cery Azjatek do nieosiągalnego dla większości kobiet ideału gładkiej cery bez jakichkolwiek skaz i przebarwień.

Czym różni się krem BB od podkładu?

Krem BB w porównaniu do podkładu daje znacznie delikatniejsze krycie na skórze. Jednak Beauty Balm robi również to czego od podkładu nie śmiemy nawet oczekiwać. Dba on również o odpowiednie nawilżenie naszej skóry i ogólny jej stan.

W przypadku podkładu, jego głównym zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego krycia. Skutkiem tego mogą być podrażnienia i miejscowe przesuszenia skóry objawiające się odchodzącymi, suchymi skórkami.

Czym kierować się przy wyborze kremu BB?

Nie ulega wątpliwości, że kremy BB należą do kosmetyków wielofunkcyjnych. Jednak, aby godnie spełniały się w tej roli musimy zwracać należytą uwagę na:

  • skład,
  • typ cery dla jakiej dedykowany jest wybrany krem BB,
  • odcień kremu BB,
  • stopień krycia kremu BB,
  • stopień nawilżania i odżywiania skóry przez krem,
  • działanie dodatkowe kremu BB, na przykład rozjaśnianie cery.

Najlepszy wybór stanowią kremy BB o jak najbardziej naturalnym składzie. Idealny Blemish Balm powinien zapewniać lekki lub średni stopień krycia, który można budować, a także odżywiać i nawilżać naszą skórę czy przeciwdziałać innym problemom skórnym z jakimi przyszło nam się borykać.

W przypadku kremów BB dla cery tłustej i mieszanej warto zatroszczyć się o to, aby kosmetyki nieco zmatowił naszą skórę oraz regulować wydzielanie sebum. Zwracajmy też uwagę na poziom filtru SPF znajdującego się kremach typu Beauty Balm.

Krem BB - mialook.pl
Jak wybrać najlepszy dla nas krem BB? Na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

Dla kogo kremy BB będą idealne?

Z kremów BB mogą korzystać osoby z każdym rodzajem cery. Jednak dostosowujmy wybrany Beauty Balm do typu skóry oraz ewentualnych jej problemów.

Z tego powodu osoby zmagające się z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą, egzemą czy skłonnościami do alergii powinny wybierać hipoalergiczny, delikatny i w jak największym stopniu naturalny Blemish Balm.

Kremy BB są również doskonałe przy cerach problematycznych, tłustych, mieszanych, przesuszonych czy dojrzałych.

Jak powinien działać dobrej jakości krem Blemish Balm?

Jeśli uda nam się wybrać dobry krem BB to będzie to kosmetyk, który zastąpi nam kilka innych. Pierwszym kosmetykiem, dla którego będzie on dobrym zamiennikiem jest podkład oraz krem nawilżający. Skóra przy regularnym używaniu kremu BB staje się gładsza, nawilżona i odżywiona, a także zyskuje zdrowszy wygląd. Ostatnia rzecz jest zasługą wyrównania kolorytu skóry i pozbycia się widocznych wcześniej przebarwień.

Jak stosować krem BB?

Krem typu Beauty Balm pełni rolę kremu nawilżającego oraz podkładu w jednym. Z tego powodu nie musimy przed jego zaaplikowaniem nakładać na twarz baz pod makijaż czy jakichkolwiek innych kosmetyków.

W zupełności wystarczy nam krem BB sam w sobie. Opcjonalnie możemy oprószyć twarz odrobiną pudru, aby ją zmatowić, jeśli jesteśmy posiadaczami cery, która ma tendencję do szybkiego wyświecania się.

Jak przeprowadzać demakijaż, gdy używamy kremu Beauty Balm?

Większość kremów BB zawiera silikony. Jeśli nie będziemy ich prawidłowo zmywać może to spowodować zapychanie się skóry oraz tworzenie nowych ognisk zapalnych. Jednak zmycie kremu BB zawierającego silikon nie jest możliwe do dokonania zwykłym mydłem czy nawet płynem do demakijażu.

Najlepszy efekt przynosi zmywanie kremu BB kosmetykami o oleistej konsystencji, jak płyn dwufazowy czy mieszanie mleczka do demakijażu z olejkiem roślinnym, na przykład kokosowym.

Producenci i ceny

Kremy BB produkują firmy takie jak Missha, Garnier, Skin79, Clinique, Holika Holika, Biotherm, Estee Lauder, Golden Rose, Gosh, Lancome, czy NYX. Ceny kremów zależą głównie od ich składu i właściwości odżywczych dla skóry i oscylują one w granicach od około 8 do 390 złotych.

Zobaczcie poniższy test i recenzję trzech wybranych kremów BB:

Krem BB czy tradycyjny podkład? Czego używacie? Który z tych dwóch kosmetyków wolicie?

Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *